Jakie są najlepsze drzwi dźwiękochłonne?

Aby wybrać drzwi wewnętrzne, które będą zapewniać izolację akustyczną, ważne jest, aby wiedzieć, z czego są wykonane i jak są produkowane. Wybór lekkich, cienkich i pustych drzwi nie zapewni żadnych właściwości dźwiękoszczelnych w porównaniu z grubymi drzwiami z litego rdzenia. Większość drzwi nie jest celowo konstruowana w celu zmniejszenia hałasu, ale można dokonać pewnych wyborów, aby uzyskać drzwi, które w pewnym stopniu ograniczą hałas w powietrzu.

 

Drzwi z pustym rdzeniem

Drzwi z pustym rdzeniem są reklamowane jako niedroga, ale nadal solidna alternatywa dla drzwi pełnych. Są zbudowane z drewna lub materiałów inżynierskich, a wnętrze drzwi jest puste, poza zazwyczaj komórkowym wzorem wewnątrz, co zapewnia dodatkową wytrzymałość. Ponieważ te drzwi są puste, nie są zbyt gęste. W związku z tym nie są zalecane do pomieszczeń takich jak pokoje mieszkalne lub sypialnie, w których wymagane są pewne właściwości akustyczne.

 

Drzwi z pustym rdzeniem są zalecane do drzwi użytkowych, spiżarni i innych lekkich zastosowań, w których nie są wymagane ciężkie i solidne drzwi. Jest to tani sposób na zdobycie nowych drzwi bez konieczności wyrzucania ich!

drzwi wejściowe dżwiękochłonne

Drzwi z pełnym rdzeniem

Drzwi z litym rdzeniem są drzwiami podstawowymi do wyposażenia domu. Są ciężkie i możesz poczuć wagę i jakość tych drzwi, kiedy je otwierasz i zamykasz. Drzwi z litego rdzenia mają „średnią wagę”, dzięki czemu są wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo otworzyć dla dzieci, ale są wystarczająco ciężkie, aby pokazać swoją wysoką jakość – i zapewnić poziom izolacji akustycznej.

 

Ponieważ drzwi z rdzeniem litym mają gęstą strukturę, mogą powstrzymać hałas powietrzny przed przedostawaniem się przez powierzchnię do sąsiedniego pomieszczenia. Teoretycznie im więcej masz drzwi z solidnym rdzeniem, tym bardziej będą one izolować akustycznie. Na przykład, jeśli Twój dom ma oddzielny salon i kuchnię, które są połączone korytarzem, zainstalowanie drzwi z litego rdzenia w obu drzwiach i zamknięcie ich obu zapewnia podwójną izolację akustyczną niż tylko jedne drzwi.

 

Jak mogę zwiększyć izolację akustyczną moich drzwi?

Bez dodawania innych produktów i elementów do drzwi lub otworu drzwiowego można osiągnąć tylko pewien poziom izolacji akustycznej. Wybór kurtyn akustycznych i farby dźwiękochłonnej może zwiększyć izolację akustyczną, zapewniając wygodniejszy styl życia.

 

Zawieś kurtyny akustyczne w drzwiach

Zasłony dźwiękoszczelne lub kurtyny akustyczne można zainstalować na zamkniętych drzwiach, aby zapewnić dodatkową izolację akustyczną, gdy jest to potrzebne. Dobrym przykładem ich zastosowania może być oglądanie filmu akcji w jednym pokoju, podczas gdy tata próbuje zrelaksować się w kuchni. Zamknij solidne drzwi w salonie i zaciągnij zasłonę, aby uzyskać dodatkową izolację akustyczną.

Te zasłony nie muszą być zaciągane przez cały czas. Właśnie wtedy, gdy chcesz trochę ciszy i spokoju! Są wykonane z jeszcze grubszego materiału niż zasłony zaciemniające, więc są całkiem dobrym izolatorem ciepła.

 

Maluj na warstwie dźwiękochłonnej farby

Pochłaniająca dźwięk farba działa poprzez pochłanianie dźwięku do powierzchni, więc nie jest w stanie przedostać się przez ścianę lub drzwi. Ilość pochłanianego dźwięku zależy od liczby warstw farby i wybranej farby. Aby zapobiec wydostawaniu się dźwięku z pomieszczenia, farbę należy zastosować w „głośnym” pomieszczeniu, aby wyciszyć pozostałe części domu.

 

Wadą farby dźwiękochłonnej jest to, że aby osiągnąć całkowite pochłanianie dźwięku, należy ją zastosować w połączeniu z cięższymi drzwiami i inną izolacją akustyczną. Może być również konieczne malowanie na kilku warstwach. Dlatego zachowaj ostrożność przy wyborze rozmiaru drzwi, ponieważ zbyt wiele warstw może oznaczać, że nie będą one prawidłowo pasować do ramy.