10 PROSTYCH WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH KONSERWACJI BRAM GARAŻOWYCH

Utrzymanie bramy garażowej w dobrym stanie to coś, co prawie każdy właściciel domu może wziąć na siebie. Te 10 prostych wskazówek pomoże utrzymać prawidłowe działanie bramy garażowej, jednocześnie zapobiegając wystąpieniu większych problemów.

 

 

Trzymaj się tych 10 zasad.

Coroczne przestrzeganie tych 10 wskazówek może pomóc w zapobieganiu problemom, zanim się pojawią. Sprawdź swoją bramę garażową i jej części przynajmniej raz w roku, aby zająć się tymi problemami, gdy są jeszcze małe.

 

Sprawdź, czy nie ma wgnieceń

Gąsienice, po których porusza się brama garażowa, muszą być gładkie i wolne od wgnieceń, aby działały prawidłowo. Wgniecenia, wgniecenia i skazy mogą zużyć drzwi, powodując, że z czasem wypadną z toru jazdy.

bramy garażowe Gerda

Regularnie sprawdzaj tor pod kątem wgnieceń. Jeśli jakieś znajdziesz, wbij je gumowym młotkiem. Jeśli znajdziesz jakieś większe wgniecenia lub przeszkody, wymień gąsienicę całkowicie, aby uniknąć większych problemów.

 

Upewnij się, że utwory są równe

Aby działały prawidłowo, tory muszą być idealnie wyrównane z drzwiami i muszą być wypoziomowane. Użyj poziomicy laserowej, aby upewnić się, że są proste i lekko przechylają się w kierunku tyłu garażu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, poluzuj wsporniki, które utrzymują je na miejscu i delikatnie wbij je we właściwe położenie lub wyrównanie. Dokręć wsporniki z powrotem i gotowe.

 

Wyczyść suwnice

Kurz i zanieczyszczenia mogą z czasem osadzać się wewnątrz suwnic, co może powodować nierównomierne toczenie się drzwi. To z kolei tworzy wgniecenia, wgniecenia i skazy, które mogą wytrącić gąsienice z równowagi.

 

Co najmniej raz w roku czyścić gąsienice, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Wejdź tam za pomocą szczotki o sztywnym włosiu, aby naprawdę zmieść wszystko, co mogłoby przeszkodzić w prawidłowym działaniu drzwi. Po wyczyszczeniu gruzu umyj gąsienice środkiem czyszczącym do użytku domowego i wilgotną szmatką. Dobrze spłucz i pozwól im dokładnie wyschnąć.

Dobrze nasmaruj

Rolki, gąsienice i koła pasowe w drzwiach garażowych i gąsienicach muszą być nasmarowane, aby działały płynnie i bez przywierania. Smar do bram garażowych jest dostępny w postaci sprayu, który można nakładać bezpośrednio na koła pasowe i gąsienice, aby zapewnić ich dobre działanie.

 

Możesz użyć tego samego smaru na wałkach lub możesz użyć dowolnego domowego smaru, pod warunkiem, że robisz to regularnie, aby mogły się swobodnie toczyć.

 

Sprawdź swoje zapięcia

Nakrętki, śruby i inne elementy mocujące, które utrzymują system szyn i drzwi garażowych na miejscu, mogą się poluzować przy częstym użytkowaniu. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie je sprawdzić i dokręcić te, które się poluzowały. Wymień wszystkie, które wydają się pozbawione lub nie mogą być prawidłowo dokręcone, aby zapobiec poluzowaniu się mechanizmu.

Pomaluj drzwi

Utrzymuj bramy garażowe pomalowane wewnątrz i na zewnątrz, aby zapobiec ich uszkodzeniu przez elementy. Sprawdzaj go raz w roku pod kątem łuszczenia lub pękania farby. Jeśli znajdziesz, zeskrob go przed nałożeniem świeżej warstwy.

 

Dostosuj czułość zgodnie z potrzebami

Sprawdź instrukcję obsługi swoich drzwi; większość systemów umożliwia regulację czułości drzwi tak, aby przesuwały się one płynnie. Zmieniające się pory roku, zabrudzenia i upływ czasu mogą wpłynąć na czułość, przez co nie będzie się ona prawidłowo toczyła. Coroczna regulacja zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie.

 

Sprawdź uszczelniacz pogodowy

U dołu bramy garażowej znajduje się długi pasek uszczelniacza, który pomaga chronić przed żywiołami. Z czasem może wyschnąć i pęknąć, co wpuszcza elementy. Co roku sprawdzaj pasek wewnątrz i na zewnątrz; jeśli widzisz rozwijające się pęknięcia, wymień go.

 

Sprawdź, czy nie ma rdzy

Rdza to jeden z największych problemów, jakie można napotkać na bramie garażowej. Powoduje to, że części nie toczą się gładko względem siebie i może prowadzić do nieprawidłowego działania drzwi. Co roku sprawdzaj wszystkie ruchome części pod kątem rdzy. Dobrze nasmaruj, a jeśli zauważysz rdzę, jak najszybciej wymień część.

Uszczelnij wszelkie pęknięcia

Kiedy sprawdzasz i malujesz drzwi, upewnij się, że wszelkie pęknięcia, które możesz znaleźć, wypełnij kitem. Użyj uszczelniacza zewnętrznego i całkowicie wypełnij wszelkie szczeliny, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i powodowaniu rozszerzania się, co spowoduje jeszcze więcej problemów.

 

Zadbaj o swoje drzwi garażowe

Chociaż twoja brama garażowa może wyglądać onieśmielająco, konserwacja jest w rzeczywistości dość prosta. Postępuj zgodnie z tymi 10 wskazówkami dotyczącymi regularnej konserwacji, aby uniknąć problemów i utrzymać drzwi w dobrym stanie.